سوالی دارید؟ از ما بپرسید ...
پشتیبان آنلاین لوکسکده
یکی از پشتیبان های زیر را جهت پاسخگویی انتخاب کنید.
سبد خرید

انتخاب بهترین وشیک‌‌‌ترین کیف و کفش

برای اینکه بتوانیم بهترین کیف و کفش را برای شرکت در مجالس انتخاب کنیم لازم است ابتدا در مورد دو مسئله زیر آگاهی داشته باشیم

  • آیا واقعا ست بودن کیف و کفش امری ضروری است؟
  • چگونه کیف و کفش مناسب هر مجلس و مکان را انتخاب کنم؟

و بعد از دانستن دو مسئله فوق است که می توانیم بهترین کیف و کفش را انتخاب نمائیم.

آیا واقعا ست بودن کیف و کفش امری لازم و ضروری است؟

واقعیت دنیای فشن این هست که هر روزه دستخوش تغییرات می شود، مدی که تا دیروز به یک شکلی تابلو بود و مورد استفاده قرار نمی‌گرفت امروزه زیبا تلقی می‌شود و به مد روز و ترند امروزی تبدیل می‌شود. یعنی دیگر میتوان کیف و کفش را با هم ست نکرد و از روش ها و قواعد دیگری برای شکیل شدن و جذابیت بیشتر استفاده کرد. 

یکی از این قواعداستفاده از رنگ‌هایی است که ظاهرا هیچ مناسبتی با هم ندارند، اما در واقع به هم می‌آیند.

فرض کنید یک کیف کوله خوش رنگ سرخابی دارید و می‌خواهید برای آن یک کفش متفاوت در نظر بگیرید، احتمالا در این شرایط انتخاب یک کتونی یا کفش راحتی نارنجی تند میتواند رنگمایۀ سراسری زیبایی را در استایل شما به نمایش بگذارد که تا همین چند سال پیش پذیرفته شده نبود؛ اما حالا طرفداران زیادی دارد. 

یکی دیگر از این موارد ست کردن کیف با شلوار یا مانتو

اگر به خاطر بیاورید یک قانون در ریاضی بود به نام دور در دور و نزدیدک در نزدیک، از این قانون هم می تونید برای ست کردن استفاده کنید، یعنی کیف و شلوار به هم نزدیک هستند و به جای اینکه رنگ کیف را با کفشتان یکی کنید، آن را با رنگ دامن یا شلوار یکسان نمائید .یا اگر نمی خواهید کفش را با شلوار هماهنگ کنید می توان کفشی را پوشید که به رنگ مانتو یا حتی شال شما بیاید . با این روش نظم بهتری به استایل خود بدهید و زیبایی بیشتری برای خود به ارمغان آوردید .

اما ست کردن کیف و کفش هم از طرفی هنوز یکی از استایل های محبوب و بروزی هست که افراد بسته به مراسم، محیط و فصلی از سال که قرار است در آن حضور داشته باشند مورد بررسی قرار میگیرد. و اگر در مورد این مسئله اطلاعات چندانی ندارید، نگران نباشید.  در ادامه نکاتی ساده و کاربردی را یادآوری می‌کنیم که به کمک آن می‌توانید کیف و کفش خود را راحت‌تر انتخاب کنید.

چگونه کیف و کفش مناسب هر مجلس و مکان را انتخاب کنم؟

در ابتدا لازم است برای رفتن به مکان های مختلف تیپ خاصی همان مکان و مجلس را در نظر بگیریم.

به دانشگاه می رویم یا مهمانی؟

برای موقعیت دانشگاه بهترین انتخاب استفاده از کوله پشتی به همراه کفش پاشنه تخت می باشد، چون این نوع سبک پوشیدن مناسب فعالیت های روزمره است. برای موقعیت مهمانی و جلسات رسمی بهتر است از کیف های کوچک به همراه کفش های پاشنه بلند استفاده شود. هر چقدر مهمانی رسمی تر باشد کیف و کفش باید از سمت مات به سمت براق سوق پیدا کند، یعنی در مکان های نیمه رسمی بهتر است از کیف و کفش با رنگ مات و در موقعیت های رسمی از کیف کفش از جنس ورنی که براق است استفاده نمود.

کفش طرح دار بپوشم یا کفش ساده؟

برای ست کردن کیف و کفش‌های زرق و برق دار (طرح دار) باید اصولی را رعایت نمود، اما اصول کلی که در این زمینه وجود دارد این است که کیف و کفش طرح دار باید با لباس ساده مورد استفاده قرار گیرد. مثلا گزینه‌های مناسب برای دورهمی‌های صمیمانه می‌تواند کیف های کتان یا ساده به همراه کفش پاشنه بلند جلو بسته، کفش لژدار و یا کالج باشد.

کیف بزرگ یا دستی و کوچک؟

معمولا از روی کاربرد کیف ها است که اندازه کیف مشخص می‌شود، ترجیح خانم ها برای استفاده روزمره استفاده از کیف‌های بزرگتر مثل کیف‌های دستی و یا کوله پشتی است. کیف‌های دستی بزرگ معمولا برای یک استایل نیمه رسمی هم مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال استفاده از کفش کتانی در کنار کیف‌های بزرگ و شلوار جین و یک مانتوی آزاد می‌تواند انتخاب بسیار دقیقی باشد. باید دقت داشت که در مهمانی‌ها و مجالس رسمی معمولا از کیف‌های کوچک و شیک استفاده می‌شود. این کیف‌ها معمولا دارای فضای زیادی نیستند و به همراه بندهای بلند و یا زنجیری هستند و نیاز است تنها اشیاء بسیار ضروری را در آن قرار دهید.

شناخت طیف رنگی کیف و کفش

یکی از مواردی که از اهمیت زیادی در ست کردن کیف و کفش برخوردار است شناختن طیف رنگ‌ها است. در مواردی نیاز است که کیف و کفش کاملا با هم یکرنگ باشند و اینکه دارای طیف‌های یکسانی هم باشند تا دارای جذابیت بسیاری ‍‍شوند. برای نمونه اگر از رنگ آبی و یا سرمه ای استفاده می‌کنید، می‌توانید در کیف و کفش خود از آبی کمرنگ و سایر رنگ‌های نزدیک به آن بهره ببرید.

یکسان بودن یا هماهنگی داشتن؟

منظور از هماهنگی مشابهت داشتن ویا همرنگ بودن نیست، بلکه هماهنگی می تواند در بافت پارچه ویا طرح، جنس و رنگ باشد. حتی گاهی تضاد هم می تواند منجر به هماهنگی شودتصور کنید زمانیکه لباسی یک دست مشکی پوشیده اید می‌توانید آن را با کفش طلایی و کیف مشکی طلایی هماهنگ کنید. استفاده از یک المان مشترک برای ایجاد هماهنگی می توانید به کمک شما بیاید برای اینکار کافیست از کیفی استفاده کنید که قسمت از آن همرنگ با کفشتان باشد. فراموش نکنید یکسان بودن کیف و کفش از لحاظ سبک و استایل یکی از مهمترین المان های هماهنگی به شمار می‌آید برای مثال کوله پشتی اسپرتی که برای حضور در دانشگاه و یا کلاس درس مناسب است را هرگز با کفش چرم پاشنه دار نپوشید.

لودینگ باکس