سوالی دارید؟ از ما بپرسید ...
پشتیبان آنلاین لوکسکده
یکی از پشتیبان های زیر را جهت پاسخگویی انتخاب کنید.
سبد خرید

انتخاب بهترین وشیک‌‌‌ترین رومیزی

رومیزی یک نوع پارچه است که برای پوشش سطح میز یا هر سطح صاف دیگری که به عنوان میز از آن استفاده می شود. table cover یا رومیزی علاوه بر پوشش باید نواقص میز چه از نظر رنگ چه از نظر طرح برطرف کند، شاید دلیل این کاستی ها و نواقص این باشد که ما در مرحله اول میز را بر اساس کاربرد،اندازه،مدل و خیلی چیزهای دیگر انتخاب می کنیم. بنابراین طرح و رنگ دلخواه ما در اولویت دوم ما قرار می گیرد، و با انتخاب یک رومیزی برای آن میز سعی میکنیم انتخاب خود را کامل کرده و نواقص آن را برطرف سازیم. استفاده از رومیزی‌های دست‌بافت و زر‌‌دوز از قدیم الایام حتی از ایران باستان برای محافل و مجالس و جشن ها مورد توجه قرار داشته است. این فرهنگ امروزه به شکل وسیع تر با انواع رومیزی های مدرن به یک سبک و سیاق برای داشتن دکوراسیون شیک و جذاب در خانه های ایرانی مبدل شده است.

چرا باید از رومیزی استفاده شود؟

  • برای افزودن زیبایی و جلوه خاص به میز 

  • استفاده از رومیزی برای سطحی که غذا روی آن سرو می‌شود به دلیل قابلیت شستشو بهداشت خوبی دارد

  • در میزهای شیشه ای ضربه گیر خوبی بوده تا ظروف به میز برخورد نکنند و شکسته نشوند

  • جلوگیری از نشستن گردوغبار روی سطوح

چند نوع رومیزی داریم؟ 

رومیزی ها در انواع مختلف،رنگ های مختلف و ابعاد مختلف تولید و عرضه می‌شوند. اغلب رومیزی‌ها به سبک کلاسیک یا مدرن هستند، توسط شکل دوخت و طرح هست که سبک های رومیزی پدیدار می شود. استفاده از منگوله های تزیینی یا آویز های کوچک در گوشه های رومیزی مربع یا مستطیل نیز با توجه به طرح رومیزی و سبک آن (بیشتر در رومیزی های کلاسیک) نیز مرسوم است، استفاده از آستر در پشت رومیزی ها با توجه به جنس و بافت آنها ممکن انجام شود، تا بتوانند بافت پشت رومیزی را مخفی نگه دارند و ضخامت بیشتری به رومیزی پهن شده بدهد.

جنس رومیزی؟

رومیزی های موجود در بازار از جنس های متفاوتی هستند؛ بعضی از آنها دوخته می‌شوند و بعضی دیگر بافته می‌شوند

 انواع رومیزی دوخته شده:

 رومیزی حریر، رومیزی ساتن، رومیزی مخمل، رومیزی هازان و رومیزی ترمه

انواع رومیزی بافته شده:

رومیزی قلاب بافی شده یا رومیزی کاموایی و رومیزی توری

شکل های رومیزی؟

از روی فرم هندسی میز می توان بهترین شکل رومیزی را انتخاب کرد؛ به این ترتیب که برای میزهای مربعی از رومیزی مربع یا رومیزی دایره و برای میز دایره ای از رومیزی دایره‌ای و برای میز مستطیلی از رومیزی مستطیلی استفاده میشود. بنابراین سه شکل اصلی رومیزی شامل رومیزی مربع ، دایره و مستطیل است؛ اگرچه امروزه برای زیبایی بیشتر از شکل هایی مثل سه گوش، رومیزی چند ضلعی و... نیز استفاده می‌شود. 

ابعاد رومیزی؟

ابعاد رومیزی را باید از میزان سادگی یا کارشدگی میز در نظر گرفت. یعنی برای اینکه یک رومیزی مناسب از لحاظ ابعادی را انتخاب کنیم باید در نظر داشته باشیم که می خواهیم رومیزی ما هم اندازه میز یا کوچکتر یا بزرگتر از میز باشد. این موضوع به فرم و شکل میز بستگی دارد، اگر میز ساده است نیاز به رومیزی بزرگتر از خود دارد تا از کنار میز آویز شود و جلوه بهتری به میز دهد و اگر میز به اندازه کافی زیبایی دارد و دارا تزئینات هست باید رومیزی به اندازه میز یا حتی کوچکتر از آن انتخاب شود تا زیبایی های میز توسط رومیزی پوشانده نشود. البته بسته به کاربد میز و سلیقه افراد می تواند موارد ذکر شده تغییر پیدا کند .

 

 

 

لودینگ باکس